Європейські стандарти лікування болю: HiToP-терапія, HIVAMAT®200, СКЕНАР, BIOFEEDBACK

ВИСОКОТОНОВА РЕЗОНАНСНА ТЕРАПІЯ HiToP (ХайТоП)

Апарат для високотонової терапії HiToP

Новітня розробка німецьких учених у фізіотерапії

Високотонова терапія HiToP застосовується при захворюваннях опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, відновлює нервову провідність, знімає запальні процеси, використовується в спортивній реабілітації. Застосування апарату дозволяє досягти видимих результатів лікування вже на початковому етапі при значному скороченні споживання медикаментів або повну відмову від них. 

ХайТоп терапія – унікальна технологія, яка дозволяє впливати на організм на клітинному рівні. Апарат працює в унікальному діапазоні частот. Він не просто викликає подразнення м'язів і нервів електричним струмом, а перетворює електричні імпульси під внутрішньоклітинні біохімічні реакції. Імпульси від приладу викликають резонансні коливання внутрішньоклітинних структур, що запускає цілий каскад процесів в клітинах.

Йде інтенсивна детоксикація і «омолоджування» клітин, зростає їх потенціал, інтенсифікується обмін речовин і вироблення енергії, збільшуються розміри мітохондрій, посилюються іонообмінні процеси, змінюється взаємодія ферментів з субстратом. На тканинному рівні це проявляється в спаданні набряків, знятті запалень, різкому прискоренні репараційних процесів пошкоджених тканин і особливо в знятті болю вже після першого сеансу у переважної більшості пацієнтів. Запускаються регуляторні механізми через синтез гормонів і біологічно активних речовин, нормалізуються обмінні внутрішньоклітинні процеси, водночас нормалізуємо і регуляційні процеси у всьому організмі (наприклад, відновлення концентрації кальцію Са в кістковій тканині при лікуванні остеопорозу або рубцювання виразок).

Ця технологія відома в Україні, але через дороговартісність обладнання мало медичних закладів мають цей апарат. Унікальна технологія HiToP - новий напрям в розвитку електротерапії, дуже перспективний, оскільки лікування методом високотонової терапії абсолютно безболісне. На ефективність вказує той факт, що 70-80% пацієнтів вже після першого лікування відчувають повне зникнення або значне зменшення болю. Високотонова терапія сприяє підтримці і посиленню резистентності організму при перевантаженнях, стресах і хронічних захворюваннях, нормалізуються всі функції організму.

Відмінність від класичної електротерапії

Електростимуляційна терапія, – так тепер її називають, – заснована на тому, що за допомогою відповідних форм струму викликається м'язове або нервове збудження або поліпшується стимуляція. Відповідно цьому електротерапевтичні апарати навіть класифікуються в нормативах як м'язові і нервові стимулятори.

Високотонова терапія спрямована за своєю суттю на принципово інший вплив. Тут за допомогою доповнення відповідних електричних полів в матерії збуджуються коливання, які здійснюють позитивний вплив на молекулярному і клітинному рівні. Вирішальним у цьому впливі є фактори резонансу і енергії. Щоб в матерії накопичилося достатньо енергії для надання цілющого впливу, вирішальне значення має те, щоб відповідні приймачі, наприклад, молекули або клітинні структури, вводилися в стан резонансу, бо тільки в цьому випадку можлива висока передача енергії. Феномен резонансу досягається, коли відповідні структури збуджуються їх власною або близькою до неї резонансною частотою. З метою накопичення максимальної енергії будуються певні, призначені для конкретного пацієнта порогові криві, щоб не перевищувалися значення накладених полів, при яких пацієнт відчуває резонанс або м'язову контрактацію, тобто для запобігання нервового і м'язового збудження.

Головна перевага високотонової терапії

Високотонова терапія є набагато ефективнішим методом полегшення болю, особливо хронічного, ніж звичайні методи, включаючи фармакологічні. Зникає токсикологічний вплив на організм, не порушується обмін речовин у пацієнта. Можливе
значне зменшення або й повне припинення прийому ліків.

   Покази для застосування високотонової терапії:
 • Гострі захворювання суглобів - такі як артроз, насамперед колінний, синдром болю в плечі з обмеженою рухливістю, наприклад, при односторонньому паралічі;
 • Болі в спині і шиї при дегенеративних захворювань хребта;
 • Болі через неправильну поставу з м'язовою напругою;
 • Болі і пухлини після ушкоджень і операцій, у тому числі після закінчення дії локальної анестезії;
 • Головні болі різної етіології;
 • Нормальний, тривалий чи залишковий процес одужання, наприклад, при крововиливах, переломі кісток, виразкових утвореннях і т.д.;
 • Набряки різного походження, в т.ч. при серцевих і венеричних захворюваннях;
 • Стреси і перевантаження організму.
    Перелік терапевтичних програм апарату HiToP:

    Ортопедія, хірургія, спортивна медицина:

ахіллодінія, захворювання епіфіза п'яткової кістки, артроз зап'ястя, артроз колінного суглоба, артроз гомілковостопного суглоба, бурсит, розм'якшення хряща колінної чашечки, хондропатії колінної чашечки, артроз тазостегнового суглоба, розтягнення в області тазостегнового суглоба, розтягнення при переломах, забиттях, радіальний/латеральний епікондиліт, переломи, хвороба Бехтєрєва, міогелози, остеопороз, періартрити, радікулітні синдроми, суглобові болі, дистрофія Зюдека;

    Дерматологія:

нейродерміти, псоріаз, опіки від опромінення;

    Гінекологія та урологія:

хронічний аднексит, хронічне запалення придатків, дисменорея, біль викликаний вмутріматочним пессарієм, стресове нетримання сечі, хронічний цистит, хронічний цистопієліт, хронічний цістопіелонефрит;

    ЛОР:

хронічний ларингіт, хронічний отит середнього вуха, хронічний фронтальний синусит, хронічний гайморит, шум у вухах;

    Неврологія:

аміотрофічний латеральний склероз, атипова невралгія трійчастого нерва, нічне нетримання сечі, парез м'язів обличчя, мігрень, мігрень і синдром Бінго-Хортона, поліневропатії, м'язові болі в плечі, головні болі при спазмах, головні болі вазомоторного характеру;

    Терапія внутрішніх органів і судин:

надмірна вага, ожиріння, артеріальна гіпертонія, артеріальні і облітеруючі захворювання, подагричний артрит, бронхіальна астма, пролежні, діабетична ангіопатія, облітеруючий ендангіїт, гематоми в області литок, фунціональность скарги на серце, лімфодема, атонічний запор, спастичний запор, післяопераційна атонія кишечника, посттравматичні набряки, синдром Рейнауда, профілактика тромбозів, виразки гомілки, хронічна венозна недостатність, ікри, початковий синдром здавлювання;

    Психіатрія і наркологія:

стан страху, депресії, синдром відміни при алкогольній і наркотичній залежності, фобії;

    Офтальмологія: алергічні кон’юктивіти.

 HIVAMAT® 200  СИСТЕМА  ГЛИБОКОЇ  ОСЦИЛЯЦІЇ  ТКАНИН

Мануальний лімфодренажний масаж в змінному імпульсному електростатичному полі

HIVAMAT® -це високовольтний прилад з великим внутрішнім опором, в результаті чого сила генерованого ним постійного струму не перевищує декількох мікроампер. Терапевт і пацієнт під час процедури підключаються до полюсів приладу і між поверхнями їх тел відповідно до ефекту Джонсона-Рабека виникає електростатичне поле. Струм подається у вигляді біфазних імпульсів. У кожен момент часу терапевт і хворий заряджені різнойменно, явище електролізу виключено, а поле згідно теорії конденсатора всередину тіл не проникає. Наявність активної розрядки в апараті гарантовано виключає накопичення на шкірі учасників лікування статичної електрики. Тому єдиним і унікальним діючим фактором процедури є сагитально зворотно-поступальні зміщення всієї товщі підлеглих тканин тіла пацієнта («глибока осциляція тканин» по термінології німецьких авторів). Ці зміщення відбуваються під час імпульсів струму тільки на ділянках руху рук терапевта, одягнених у спеціальні вінілові струмонепровідні рукавички: поверхню притягається в місці торкання рукавички і відпускається після їх відведення в сторону. Суб'єктивно при цьому пацієнт відчуває вібрацію.

Дослідженнями останніх років доведені знеболюючий, антиспастичний (детонізуючий), протинабряковий і трофіко-регенераторний ефекти мануального впливу за допомогою системи «Хівамат - 200» при лікуванні різних захворювань і на стаціонарному етапі медичної реабілітації після важких оперативних втручань. Завдяки надзвичайно глибокому ефекту при мінімальному механічному впливі застосування системи Hivamat відкриває можливість лікування таких станів, які досі вважалися нерекомендованими для фізичної терапії.
Всі функції HIVAMAT® 200 контролюються мікропроцесором, який постійно стежить за всіма важливими компонентами і блокує помилкові дії.

Існують дві різні методики застосування HIVAMAT® 200:

Лікування із спеціальними рукавичками
При цій методиці терапевт і пацієнт підключені до апарату.
Для лікування терапевт одягає спеціальні рукавички.

Лікування з ручним аплікатором
Лікування з ручним аплікатором може виконуватися терапевтом без рукавичок або самим пацієнтом. При цій методиці один електрод фіксується на пацієнті. Другим електродом служить ручний аплікатор.

ПОКАЗАННЯ для застосування СИСТЕМИ HIVAMAT
 1. Болі різного генезу (травматичні ушкодження опорно-рухового апарату, рефлекторні та корінцеві синдроми остеохондрозу хребта, мігрень).
 2. Порушення венозного кровообігу (хронічна венозна недостатність кінцівок).
 3. Порушення лімфообігу (лімфедеми в післяопераційному періоді після радикального лікування злоякісних пухлин молочної залози, яєчка, дна порожнини рота, простати, щитовидної залози, язика, в тому числі і на тлі променевої терапії).
 4. Порушення трофіки тканин (хвороба Зудека, деформуючий остеоартроз, остеопороз, хвороба Бехтєрєва, ревматоїдний поліартрит, трофічні виразки гомілки, пролежні).
 5. Порушення тонусу і /або скорочувальної здатності м’язів (геморагічний і ішемічний інсульти, черепно-мозкові і спинальні травми, травми нервів і сплетінь, розсіяний склероз).
 6. Порушення тонусу дихальних шляхів (бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легень, хронічний бронхіт, муковісцидоз, ранній післяопераційний період після операцій на органах грудної клітки).
 7. Порушення цілісності шкіри (опіки, відкриті рани).
ПРОТИПОКАЗАННЯ

• Гострі інфекційні захворювання
• Інфекційні захворювання шкіри
• Туберкульоз в активній фазі    
• Тромбофлебіт
• Бешихове запалення
• Злоякісні захворювання, що не піддавалися радикальному лікуванню
• Важкі захворювання серцево-судинної системи в стадії декомпенсації
• Наявність кардіостимулятора або інших електронних імплантатів
• Вагітність
• Індивідуальна непереносимість електростатичного поля.

Дія системи грунтується на змінному імпульсному електростатичному полі, яке встановлюється між пацієнтом і ручним аплікатором апарату. Частота імпульсів варіюється в межах 5 - 200 Гц. Коли аплікатор переміщається по тілу пацієнта, змінне електростатичне поле викликає глибоку резонансну вібрацію відповідної ділянки тканини.

HIVAMAT® 200 викликає в тканинах, що піддаються впливу, такі ефекти:

 • Позитивний вплив на баланс струму рідини в тканинах і капілярної судинах
 • Придушення обструктивних процесів
 • Антиспастичний (детонізуючий) ефект
 • Знеболюючий ефект
 • Збільшення рухливості
Ефекти відлікування системою HIVAMAT

Завдяки дії електростатичного поля відповідну ділянку тканини послідовно підтягується і відпускається. У цьому полягає відмінність від натискання, здійснюваного руками масажиста, у напрямку кровотоку, або переміщення ручного аплікатора. При швидкому послідовному повторенні цього процесу відбувається ритмічна деформація тканини.

Електростатичні імпульси ведуть до підвищеного тертя між іншими частинами, а під час інтервалів між імпульсами тканина еластично пручається цьому впливу. Таким чином, тканина, що піддається дії, прокачується на всю свою глибину. Цей вплив веде до відновлення еластичності й мобілізації окремих волокон і прошарків, а також до розвитку і поліпшення тканинного кровотоку і кровопостачання.

В протилежність пасивним і активним тканинним структурам, значення інтерстиціальних структур часто недооцінюється, хоча вони грають вирішальну роль в накопиченні, постачанні і транспортуванні живильного середовища і шлаків.

Система Hivamat насамперед впливає на мікроциркуляцію в інтерстиціальній сполучній тканині. Лікування веде до нормалізації стійкого стану – постійності циркуляції рідини в тканинах навколо клітин і по лімфатичних і кровоносних судинах.

ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНА  СКЕНАР-ТЕРАПІЯ

СКЕНАР-терапія - це метод безпечного, неінвазивного, високоефективного відновлення здоров'я, що базується на застосуванні спеціального електроімпульсного апарату. Метод поєднує в собі принципи східної рефлексотерапії, західної електрофізіотерапії та кібернетичну модель управління.

Апарат СКЕНАР розроблений СКБ "Ритм" у 1986 р. в рамках закритої програми ВПК. З тих пір СКЕНАР-терапія активно розвивалася. На сьогодні СКЕНАР-терапія є фактично окремою медичною технологією, що застосовується в 42 державах світу спеціалістами різних галузей: невропатологами, травматологами, кардіологами, гастроентерологами, гінекологами, масажистами, мануальними терапевтами тощо.

Принцип роботи СКЕНАРу

Апарат генерує спеціальний електричний імпульс, по формі аналогічний імпульсам нервової системи. В результаті організм сприймає СКЕНАР-імпульси як свої власні і активно включається в роботу.

Сам імпульс не є "порожнім", він несе в зрозумілій для організму формі інформацію про стан тієї зони, яка обробляється електродом. Організм активно реагує на цю інформацію, починає коректувати порушену роботу своїх органів та систем. В результаті змінюється стан зони, на якій знаходиться електрод. І, відповідно до цієї зміни, міняється й форма наступного імпульсу. Тому кожен СКЕНАР-імпульс є неповторним, завдяки чому відсутній ефект звикання до СКЕНАР-терапії.

Імпульс апарату СКЕНАР є дуже слабким, він не викликає жодних порушень в організмі, завдяки чому СКЕНАР-терапія практично немає протипоказань, її застосовують навіть при онкологічних захворюваннях.

Основний ефект СКЕНАР-терапії - це відновлення нормального функціонування усіх органів та систем, в яких спостерігається порушення, причому досягнутий ефект зберігається. Тобто, СКЕНАР долає першопричину захворювання, а не симптоматику.

     Ефекти СКЕНАР-терапії
 • протибольовий ефект - проявляється швидко (під час процедури), дозволяє зняти біль різноманітного походження: головний, радикулярний, біль у суглобах, біль під час менструації тощо;
 • спазмолітичний - дозволяє швидко зняти спазми судин, внутрішніх органів та скелетних м'язів;
 • судинний - дозволяє регулювати просвіти судин при спазмах, вегето-судинній дистонії, гіпертонії, гіпотонії, варикозному розширенню вен та ін.;
 • трофічний - СКЕНАР покращує трофіку тканин, сприяє виведенню шлаків, молочної кислоти з м'язів, покращує крово- та лімфопостачання тканин;
 • регенераційний - СКЕНАР пришвидшує регенерацію тканин при механічних пошкодженнях шкіри, опіках, виразках внутрішніх органів, переломах кісток;
 • імуномоделюючий - СКЕНАР внормовує роботу імунної системи, збільшує захисні сили організму, дозволяє швидко долати застудні захворювання;
 • косметологічний;
 • відновлення м'язового тонусу нейроміостимулятором. СКЕНАР-терапія дозволяє швидко відновити тонус ослаблених і пошкоджених м'язів.

BIOFEEDBACK - БІОЛОГІЧНО  ЗВОРОТНІЙ  ЗВ’ЯЗОК

Біологічно Зворотній Зв'язок

Біологічно Зворотній Зв'язок (БЗЗ) – метод прямого навчання центральної і/або вегетативної нервової систем з метою нормалізації їх діяльності. Це лікувально-навчальна технологія без застосування ліків за активної участі пацієнта, відноситься до систем саморегуляції, коли пацієнт з допомогою лікаря вчиться керувати своїм станом. Метод довів високу ефективність, дає хороші результати.

Суть лікування полягає в наступному: у пацієнта реєструється який-небудь фізіологічний параметр, що відображає стан органу або системи. Наприклад, якщо ви напружили м'язи руки, стиснувши кулак, то на комп'ютері буде відображатися електрична активність цих м'язів – електроміограма ЕМГ. Стан серця відображає його електрична активність - електрокардіограма ЕКГ, стан головного мозку - електроенцефалограма ЕЕГ.

У людини за зовнішніми датчиками можна реєструвати ще багато фізіологічних параметрів: температуру, пульс, шкірний опір. Всі ці параметри потрібні не тільки для діагностики стану, а для того, щоб навчити пацієнта керувати ними, тобто свідомо в потрібному напрямку змінювати їх.

Що потрібно робити в кожному конкретному випадку розповість лікар, - це його завдання, а решта - залежить від пацієнта, його бажання і старання. Через кілька сеансів БЗЗ-терапії або БЗЗ-тренінгу набувається навик саморегуляції, тобто, пацієнт може викликати у себе потрібний стан, змінивши конкретний фізіологічний параметр, наприклад: частоту пульсу, м'язове напруження.
Таким чином, Біологічно Зворотній Зв'язок це лікувально-навчальний тренінг, де лікар - вчитель і тренер, а пацієнт навчається і тренується. Без активної участі самого пацієнта навик цей придбати неможливо. Це не таблетка, яка діє всупереч волі. Лікування методом Біологічно Зворотного Зв'язку не для ледачих - тут потрібно попрацювати. Зате навик зберігається на все життя, як навик плавання або їзди на велосипеді.

Біологічно Зворотній Зв'язок - сучасна лікувально-оздоровча система для лікування  психо-соматичних порушень. Біологічно Зворотній Зв'язок легко освоюється і маленькими дітьми, і літніми людьми. Тисячі людей у всьому світі обирають за краще Біологічно Зворотній Зв'язок аніж методи традиційного лікування ліками.

В основі методики Біологічно Зворотного Зв'язку, як випливає з самої назви, лежить ідея зворотного зв'язку. У звичайному житті людина не може навчитися керувати роботою свого серця або, тим більше, мозку, тому що він позбавлений прямих індикаторів роботи цих систем. Біологічно Зворотній Зв'язок, використовуючи досягнення сучасної нейрофізіології, знаходить такі об'єктивні індикатори - це, можливо, відомі вам електрокардіограма (ЕКГ) електроенцефалограма (ЕЕГ) і безліч інших показників.

Процедура тренінгу виглядає наступним чином. На людину, що тренується, одягають електрофізіологічні датчики, відповідні його типу тренінгу, тобто тим фізіологічним показникам, якими він хоче навчитися керувати (найчастіше це електроенцефалограма).

Спеціаліст особливим чином налаштовує комп'ютерну програму так, щоб людина отримувала зворотній зв'язок про свої фізіологічні показники в доступній для нього формі, наприклад, у формі зображення (фільму) або звуку. Завдання людини при цьому - спостерігати за змінами свого стану і постаратися зробити так, щоб показники, що тренуються змінилися в бажану сторону (наприклад, знизилася частота пульсу, потеплішали руки, розслабилися м'язи, зросла частка ритмів мозку, пов'язаних з релаксацією).

Перші кілька спроб рідко бувають вдалими, але з певного моменту починає формуватися навичка управління собою, аналогічно навику підтримки рівноваги при їзді на велосипеді - важко виразити в словах, але дає стійкий і реальний результат. Навик зберігається і після тренінгу, для досягнення довготривалого ефекту зазвичай потрібно близько 15 сеансів.

Захворювання, які лікуються за допомогою
БІОЛОГІЧНО ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ:

психо-соматичнІ порушення, пов'язані
зі стресами, емоційними і фізичними перевантаженнями:

 • тривожність і страхи
 • порушення якості сну
 • депресії
 • надмірні емоційні реакції
 • «синдром хронічної втоми»
 • підвищення артеріального тиску
 • передменструальний синдром
 • чутливість до змін погоди, (метеозалежність)
 • больові синдроми, в тому числі мігрень
 • синдром прискореного або затрудненого дихання, в тому числі при бронхіальній астмі
 • енурез
 • інконтінент, тобто нетримання сечі
 • синдром дефіциту уваги у дітей з надмірною руховою активністю
 • хронічні болі
         ЯКЩО ВАША ДИТИНА
 • Непосидюща, неуважна
 • Метушлива, гіперактивна або дуже замкнута у собі
 • Легко відволікається, неспокійна
 • У розмові часто перериває, нав'язує свою думку
 • Не старанна у навчанні, має порушення в здатності до арифметичного рахунку, письма, читання
 • Має порушення поведінки у вигляді деструктивної поведінки
 • Має ознаки перевтоми, хронічного стресу при збільшенні навчальних навантажень

-  пропонуємо вирішення цих проблем за допомогою сучасних комп'ютерних    технологій, засновану на біологічному зворотному зв'язку. Застосування електроенцефалографічних тренінгів (АЛЬФА-ТРЕНІНГ, БЕТА-ТРЕНІНГ) ігрового БІОуправління дозволяє якісно, на новому рівні підготувати дитину до школи.

Метод БЗЗ-терапії не має побічних ефектів і практично не має протипоказань. Дієвість методу також дуже висока - будь-яка людина, яка захоче навчитися керувати своїм станом, зможе це зробити за допомогою Біологічно Зворотного Зв'язку. При проведенні тренінгів на основі біологічно зворотнього зв'язку відновлюється нейродинамічний баланс регуляторних систем і відбувається реконструкція нейронних систем. Протягом курсу тренуваннями можна посилити або послабити рівень активації певної регуляторної системи, чию активність даний показник відображає.

ЗАГАЛЬНА МАГНІТОТЕРАПІЯ

Загальна магнітотерапія відрізняється від інших процедур і методів тим, що впливає відразу на весь організм. Загальна магнітотерапія піднімає життєвий тонус, посилює захисні властивості організму, прискорює регенерацію тканин і відновлення після травм і операцій.
Біжуче магнітне імпульсне поле впливає відразу на ряд систем організму людини. У результаті впливу стимулюються серцево-судинна, ендокринна, нервова, лімфатична системи, підвищується обмін речовин і досягаються наступні ефекти:
 • стимулюється імунна система
 • знижується тиск, як наслідок розслаблення гладкої мускулатури стінок судин
 • посилюється регенерація органів, в тому числі кісток;
 • нормалізація сну та настрою;
 • виражену протизапальну дію;
 • поліпшення лімфовідтоку і кровотоку за рахунок зміни реології (в'язкість і т.д.) рідких середовищ організму і розслаблення судин.
 • стимуляція процесів кровотворення;
 • стимуляція гуморальної системи організму, що позитивно впливає на більшість процесів.
 • протипухлинний ефект, пов'язаний з активацією природних систем клітинної захисту.
Магнітотерапія біжучим магнітним полем

У нашому Центрі використовується магнітотерапевтична імпульсна установка УМТІ-3Ф «Колібрі», яка створює імпульси затухаючого змінного магнітного поля з індукцією 3,5 - 32 мТл.

Конфігурація трьох соленоїдів дозволяє створити обертове імпульсне магнітне поле ("призма") або біжуче імпульсне магнітне поле ("циліндр"), що охоплює все тіло. «Колібрі» дозволяє індивідуально підбирати максимальну індукцію навіть дітям і літнім пацієнтам, наприклад, направити максимальний вплив на потрібні області тіла, при цьому надаючи слабший вплив на весь організм, гарантує уникнення побічних ефектів.

Вплив магнітним полем одночасно на все тіло за рахунок розміщення пацієнта цілком усередині індуктора великого діаметру дозволяє одночасно мягко впливати на всі системи організму, розширити компенсаторні можливості організму, підвищити стійкість до різних несприятливих факторів.

Багатогранність дії на організм дозволяє застосовувати апарат магнітотерапії не тільки для лікування захворювань, але і в процесі реабілітації, а також для профілактики хвороб (у тому числі імунозалежних і онкологічних).

Яндекс.Метрика
 
Оперативна розробка вебсайтів
Make a Free Website with Yola.