Європейські стандарти лікування травм і захворювань опорно-рухового апарату: SWT + HILT®

УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ

Екстракорпоральна ударно-хвильова терапія Shockwave therapy (SWT) 

Ударно-хвильова терапія лікує:
 • артроз,
 • болі в спині,
 • болі в плечі,
 • остеохондроз,
 • болі в суглобах,
 • грижа міжхребцевого диска,
 • п'яткова шпора,
 • відкладення солей у суглобах,
   сухожиллях і м'язах,
 • захворювання сухожиль і зв'язок,
 • остеартроз,
 • епіконделіт (лікоть тенісиста);
 • плечолопатковий періартроз,
 • м'язові болі,
 • погане зрощення переломів,
 • спортивні травми.

Неінвазивний метод лікування в ортопедії і травматології, альтернатива хірургічних втручань при травмах і захворюваннях опорно-рухової системи. Цей метод лікування дозволяє цілеспрямовано без болю впливати на патологічні зміни в суглобі, хребті, кістках, хрящах, зв'язках, сухожиллях і м'язах. Це, свого роду, мікрооперація, тільки без розрізу шкіри і післяопераційних ускладнень. Ефективність 75 -95%.

Ударні хвилі певної частоти, діючи на уражені тканини, руйнують мікрокристали кальцію, рубцеві фіброзні тканини, дрібні кісткові нарости, які накопичуються в області суглобових щілин, хрящах і місцях прикріплення сухожиль і зв'язок. «Солі» руйнуються до таких фракцій, що з потоком крові через нирки виводяться із сечею назовні. Суглобові щілини стають ширше, і це дає можливість початку процесу відновлення гіалінового хряща. М'язи і зв'язки відновлюють свою еластичність і пружність, активізується обмін речовин, протизапальний і протинабряковий ефект, швидке зниження і купірування больового синдрому. Біль зникає або значно зменшується (залежить від стадії захворювання). Поліпшується обмін речовин в суглобі, а також його кровопостачання, відбувається реваскуляризація судин і в кінцевому підсумку реставрація суглоба.

Лікування

Екстракорпоральна
ударно-хвильова
терапія (SWT) 
апаратом
MasterPuls® MP200
(Швейцарія)

Лікування проводиться амбулаторно.

Пацієнти, як правило, отримують курс з трьох процедур - одна процедура на тиждень протягом трьох тижнів.Процедура триває 15-20 хвилин.

Лікування комфортне, безболісне. Ефект лікування тим краще, чим раніше воно починається, а також залежить від ступеня розвитку хвороби.

Ви зможете повернутися до нормальної діяльності відразу після лікування.
Поліпшення настає протягом приблизно 72 годин.

Переваги ударно-хвильової терапії

 1. Лікування неінвазивне (нехірургічне) і ніяких ліків не призначають
 2. Відсутні побічні ефекти: набряки, почервоніння.
 3. Прискорює відновлення пошкоджених тканин, і руйнує, "розкришує" рубцеву тканину.
 4. Поліпшує лімфодренаж, сприяє зняттю набряку, прискорює очищення тканин від шлаків;
 5. Поліпшує капілярний кровоток і живлення клітин, віддалених від капілярів;
 6. Підвищує активність імунних клітин в імунних реакціях;
 7. Поліпшує регенеративні процеси в кісткових тканинах.
ударно-хвильова терапія
 • ПЛЕЧЕ-ЛОПАТКОВИЙ ПЕРИАРТРОЗ (болісне плече)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • ЛІКТЬОВИЙ ЕПІКОНДИЛІТ (тенісний лікоть)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • СИНДРОМ КАРПАЛЬНОГО КАНАЛА (біль у долонній стороні кисті).
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • ЕКЗОСТОЗИ малих суглобів у випадку 1-й стадії артрозу.
 • Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • ТРОХАНТЕРИТ, ФАСЦИТ (біль в області стегна)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • НАДКОЛІННА ТЕНДІНОПАТІЯ (або коліно стрибуна)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • АХІЛЛОДІНІЯ (біль у гомілково-стопному суглобі)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

 • ПІДОШВЕНИЙ ФАСЦИТ ("Шпори" п'ят)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів.

 • ТРИГЕРНІ ТОЧКИ, міофасциальний больовий синдром («вузли» в м'язах)
  Тривалість лікування: 5–10 днів. Кількість процедур: 3–5 сеансів

Термін "ударно-хвильова терапія" відноситься до механічних імпульсів тиску, які поширюються у вигляді хвиль всередині людського тіла. 
Ударні хвилі - це акустичні хвилі з надзвичайно високою енергією піку, подібні до тих, які відбуваються в атмосфері після удару блискавки або звукового удару. Ударна інфразвукова хвиля відрізняється від ультразвукової надзвичайно великою амплітудою тиску, крім того, ультразвук складається з періодичних коливань, в той час як ударна хвиля є одним суцільним імпульсом. Акустичні хвилі викликають вібрацію усередині тіла, яка не руйнує тканини, а викликає мікроскопічні позаклітинні біологічні ефекти, які власне і запускають механізм регенерації тканин.

 Протипоказання

 • онкологія,
 • вагітність,
 • гострі інфекційні захворювання,
 • встановлений електро-кардіостимулятор,
 • порушення згортання крові

HILT®ТЕРАПIЯ: лазерна терапія високої інтенсивності

Високоенергетична лазерна HILT®-терапія - це новий революційний метод лікування захворювань опорно-рухового апарату. Миттєво знімає біль в м'язах, зв'язках і суглобах! Знімає набряки і запалення, усуває больовий синдром, стимулює відновлювальні процеси в організмі, справляється з різними патологіями, володіє властивостями, що регенерують, загоюють.

HILT-терапія має дуже високу протизапальну і біостимулюючу силу, проникає на велику глибину і стимулює обмін речовин в пошкоджених м’язових, кісткових тканинах, використовується для відновлювальної терапії хрящів суглобів, робить лікування м'язів, сухожиль, суглобів і кісток таким простим, безпечним і ефективним, яким воно не було ніколи раніше. Про чудеса лазерної терапії ходять легенди, але, на жаль, для більшості це диво було не доступне. В Україні є всього кілька медцентрів, здатних надати цю унікальну послугу, і в тому числі в м. Рівне, в нашому Центрі реабілітації болю спини та суглобів. Процедура неінвазивна, не заподіює біль і дискомфорт пацієнту. 

HILT-терапія (HILT®) - це лазерна терапія високої інтенсивності (High Intensity Laser Therapy).  Ключове слово тут - високої інтенсивності, тобто цей лазер може лікувати не тільки поверхневі шкірні порушення, а й проникати в самі глибини м’язевої і кісткової маси, без шкоди для організму. Всі попередні лазерні установки не можуть конкурувати з апаратом OPTON Zimmer, тому що викликають глибоке прогрівання тканини, а білок згортається при температурі в 40 градусів. Це призводило до опіків. HILT-імпульс запатентований і не має аналогів. Метод абсолютно новий, запатентований в 2009 році.

Основу HILT-терапії складають дуже короткі імпульси великої потужності з періодом повторення, що не допускає перегріву тканин. Висока інтенсивність випромінювання і необхідна щільність енергії дозволяють імпульсу глибоко проникати в тіло пацієнта.

Основне застосування HILT-терапія отримала в лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. HILT-терапія ідеальна для лікування різних артрозів, дегенеративних захворювань хребта, захворювань зв'язкового апарату, дозволяє впливати на тригерні зони. Хороший ефект HILT-терапія дає при реабілітації після травм, оперативного втручання на опорно-руховому апараті.

HILT® ЛАЗЕРНА ТЕРАПIЯ

Найчастіше пацієнти приходять зі скаргою на біль. Біль тягне за собою підвищення рівня адреналіну. Адреналін підвищує тиск, викликає прискорене серцебиття, піднімає рівень цукру в організмі. Насамперед апарат усуває біль та викликані ним ускладнення. Лазерні імпульси створюють хвилі тиску, які стимулюють відтік лімфи в глибині тканин. Цей глибинний масаж швидко реабсорбує накопичені рідини і знімає запалення. Біль ліквідовується, відновлюється рухливість.

Потім починається другий етап терапії - відновлення. Відновлюється стан клітинного балансу, який було порушено внаслідок патологічних процесів. Запалення швидко знімається, досягається сильний анестезуючий ефект. Посилюється циркуляція рідин, стимулюється засвоєння пошкодженими тканинами кисню і поживних речовин, створюються оптимальні умови для регенерації тканини, і значно скорочується термін лікування.

При HILT терапії лазерний імпульс не просто великої потужності, а використовується комбінація чинників: вертикальна подача енергії, що гарантує глибокий і миттєвий терапевтичний вплив, певна тривалість імпульсу і інтервалів між ними, можливість вибору довжини хвилі когерентного випромінювання. HILT-імпульс дає можливість доставити в глибокі тканини достатню кількість енергії для формування специфічних біологічних і терапевтичних ефектів в глибині, без ризику термічного пошкодження поверхневих тканин. В результаті  на клітинному рівні виникають фототермічні процеси, які впливають на синтез екстракліттинної субстанції, утворення ендотеліальних клітин і регенерацію клітин сполучної тканини. Лазерний вплив викликає біостимуляцію тканин, активізує лімфодренаж і мікроциркуляцію, запускає процес регенерації на клітинному рівні і дозволяє домогтися відновлення уражених тканин без операції і медикаментів.

Лазер високої інтенсивності OPTON Zimmer (Німеччина), який використовуємо в нашому Центрі, обладнаний дисплеєм, де відображається вся інформація стосовно параметрів терапії, що дає змогу лікарю слідкувати за процесом лікування, забезпечує індивідуальні налаштування параметрів терапії для кожного пацієнта окремо, враховуючи особливості організму. Для лікування різних захворювань розроблені певні терапевтичні протоколи та використовуються спеціальні наконечники в залежності від тканин, на які необхідно впливати, і завдань які необхідно вирішувати (зняття болю, зменшення набряклості, вплив на дегенеративні процеси тощо).

Покази для застосування HILT-терапії:

 • дегенеративно-дистрофічні процеси опорно-рухового апарату (лікування артрозу суглобів, остеохондрозу хребта, спондилоартрозу, спондильозу хребта, хвороби Бехтєрєва);
 • запальні захворювання суглобів (артрит, ревматоїдний артрит, остеоартрит, дегенеративні процеси хряща);
 • запальні захворювання периферичної нервової системи (корінцевий синдром, люмбаго, неврит, міжреберна невралгія, ішіас);
 • лікування протрузії дисків, міжхребцевої грижі, грижі Шморля; нестабільність хребців;
 • біль в спині, біль у плечі, біль в коліні;
 • патології сухожиль (тендиніт, перитендиніт, теносіновіт, бурсит, локальні пошкодження, розтягнення зв'язок);
 • набряки і гематоми внаслідок травм;
 • відновне лікування при спортивні травмах (розтягнення, забій, хондропатія колінної чашечки, посттравматичні і пост-перевантажувальні поразки м’язів)

Протипокази:

 • онкологія
 • тиреотоксикоз
 • туберкульоз
 • хвороби крові
 • цукровий діабет
 • вагітність
 • епілепсія
 • інсульт
 • стенокардія
 • наявність пігментних плям, невусів, ангіом в місці маніпуляції.
Ударно-хвильова терапія SWT і Високоінтенсивна лазерна терапія HILT
є взаємодоповнюючими  терапіями: спільно  обидва  методи  охоплюють
широкий діапазон клінічних показань і можуть ефективно  поєднуватися:
 • SWT не може проникати в деякі структури (пов'язані із захворюваннями хребта, коксартрозом)
 • HILT® забезпечує необхідну глибину проникнення, дозволяючи досягти будь-яких структур біотканини
 • SWT призначається з інтервалами в один тиждень,
 • HILT® може застосовуватися між курсами SWT
Яндекс.Метрика
 
Оперативна розробка вебсайтів
Make a Free Website with Yola.